Сільськогосподарська консультаційна служба

Як проект допомагає розвитку малих виробників молока

16.11.2017

Що робити, якщо ти займаєшся виробництвом молока і бажаєш розширення своєї ферми, покращення умов утримання корів та збільшення обсягів виробництва? А якщо до цього ти ще молода людина або фермерка? Завдяки Канадсько-українському проекту з розвитку молочного виробництва тепер є реальна можливість здійснити цю мрію, переробив її в бізнес-план та втіливши його в життя.

Як зазначається в Стратегії рівності між жінками та чоловіками (EWM), стратегічним принципом для розширення економічних можливостей жінок в галузі молочного підприємництва є наявність конкретних стратегій і ресурсів, які будуть присвячені подоланню основних перешкод, з якими стикаються жінки у започаткуванні і веденні молочного бізнесу в Україні: підтримці жінок в їхній здатності діяти, розвиваючи навички та полегшуючи доступ до кредитних ресурсів.

IMG_0636

Підхід базується на наданні жінкам-підприємницям реальних можливостей для значного збільшення сімейного доходу за рахунок інвестицій в їхнє виробництво. Підтримка Проекту буде в основному зосереджена на будівництві нових тваринницьких приміщень, забезпеченні високопродуктивними телицями, наданні доступу до високопоживних кормів та відповідного обладнання для молочного виробництва. Отже, для підприємниць і підприємців будуть створені сприятливі умови інвестування у підвищення технологічного рівня, рівня продуктивності праці та виробництва в їхніх господарствах. Цей підхід також враховує економічне уповноваження, що пов’язане із основними соціальними і культурними факторами, які обмежують можливості жінок для рівноправності та отримання вигод. Зокрема, несправедливий розподіл роботи з догляду у сім’ї і немеханізована ручна сільськогосподарська праця, на подолання яких спрямовані цілі Проекту.

Інформація про Програму жіночого та молодіжного підприємництва в основному поширюється усно, та чотири основних партнери Проекту найкраще підходять для виявлення кандидаток, що бажають зробити значний крок у зростанні їхнього сімейного виробництва. Відібрані на програму кандидатки уже продемонстрували свої управлінські навички, поліпшили умови вирощування, а в деяких випадках,  інфраструктуру власних господарств, відповідно до рекомендацій техніка.

Для досягнення стійкого економічного зростання, фундаментальним елементом є те, що вся родина має поділяти бачення розвитку молочної ферми. Канадський досвід показує, що залучення всієї родини є необхідним для розвитку процвітаючого молочного бізнесу.

З практичної точки зору, через дорадчі служби проект надаватиме технічне та адміністративне консультування і забезпечуватиме доступ до обладнання. Кооперативні об’єднання надаватимуть жінками кредити для підтримки і розширення їхніх молочних ферм.

Після попереднього визначення кандидатів, фахівцем з ґендерних питань буде здійснена перша оцінка з точки зору процесів прийняття рішень, доступу до ресурсів і благ в родині, надання більш детальної інформації про програму та перевірки сприйнятливості всієї родини до спілкування з іншими учасницями мережі жінок-фермерок та їх інституційної спроможності. Якщо результат попередньої оцінки позитивний, консультаційні служби надаватимуть допомогу з підготовки бізнес-плану, включаючи ґендерну оцінку.