Сільськогосподарська консультаційна служба

Проект USAID/Партнерство заради інновацій: «Розвиток сімейних ферм, об’єднаних в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи»

Підвищення добробуту сільських родин, забезпечення соціального та економічного розвитку сільських громад та розвиток партнерства націленого на підтримку малого й середнього бізнесу, залишається незмінним пріоритетом діяльності МБФ «Добробут громад». Вже кілька років поспіль впроваджує мультипартнерські проекти, спрямовані на створення життєздатних сімейних ферм й розбудову сталих кооперативів, здатних захистити інтереси своїх членів та підвищити ефективність фермерства.

З метою посилення та поширення започаткованих МБФ «Добробут громад» ініціатив у липні 2015 р. Програма «USAID Партнерство заради інновацій» підтримала проект «Розвиток сімейних ферм, об’єднаних в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи». Цей проект виконує МБФ «Добробут громад» в партнерстві з Данон-Україна, ДОГО «Сільськогосподарська консультаційна служба», Об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів «Господар» за спів-фінансування Данон Екосистем Фонду та Канадського Уряду.

Метою проекту є посилення ланцюга доданої вартості в Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській, Черкаській, Кіровоградській, Житомирській та Київській областях шляхом створення 170 сімейних ферм та об’єднанні 1000 ОСГ навколо сімейних ферм з встановленими міні-танками, впровадження тренінгових програм, а також зміцнення кооперативів. В рамках даного проекту передбачено:

  • 59 тренінгів «Гігієна та якість молока» для 1170 учасників, з числа сімейних фермерів та власників ОСГ;
  • 8 тренінгів «Організація малих сімейних ферм (реконструкція та будівництво)» для 170 кандидатів на створення сімейних ферм;
  • 8 тренінгів «Організація збалансованої годівлі корів» для 170 сімейних фермерів;
  • 17 тренінгів «Ветеринарія та відтворення тварин» для 340 членів кооперативів;
  • 8 тренінгів «Структура керівництва кооперативом: ролі та відповідальність» для членів Правління та активу кооперативів.

Крім того, власникам кожної сімейної ферми будуть надані індивідуальні консультації з фінансової грамотності щодо обрахування доходів та витрат.