Сільськогосподарська консультаційна служба

Проект «Розвиток молочного бізнесу в Україні»

Загальний бюджет: $ 27 700 000 канадських дол.
Термін: 7 років (2014-2021)
Безпосередні бенефіціари: 5 000 осіб
Непрямі бенефіціари: 10 000 осіб
Фінансові партнери:
  • Уряд Канади, Міністерство закордонних справ
  • Данон Екосистем Фонд (Франція)
  • Компанія «Данон» в Україні
  • МБФ «Добробут громад»
  • Дніпропетровська обласна державна адміністрація
  • Львівська обласна державна адміністрація
Проект впроваджується:  СОКОДЕВІ (SOCODEVI)– мережа кооперативів та спільних фондів, які діляться технічною експертизою та знаннями зі своїми партнерами у країнах, що розвиваються, задля створення, захисту та поширення добробуту.

 

Завдання проекту

Даний проект об’єднає 5000 малих та середніх молочних виробників у мережу фермерів, підприємців, кооперативів та кооперативних об’єднань, здебільшого, у чотирьох регіонах: Дніпропетровська, Херсонська області на сході, Львівська, Івано-Франківська області на заході України. Семирічний проект планує закріпити досягнення попереднього проекту «Покращення конкурентоспроможності молочного сектору в Україні» (2008-2014).

Проект спрямований на вирішення труднощів, які стоять перед малими та середніми виробниками молока шляхом створення та посилення існуючих кооперативів, що пропонують послуги, необхідні для ефективної системи молочного виробництва. Ці послуги полягають у збиранні та ринковій дистрибуції молока, постачанні господарствам засобів виробництва, зокрема господарських товарів та добрив, виробництві високоякісних кормів, а саме – сіна та кукурудзяного силосу. Канадські сільськогосподарські кооперативи будуть ділитися експертними знаннями та власним досвідом протягом всього проекту.

Львівська та Дніпропетровська дорадчі служби надаватимуть фермерам технічну підтримку та консультації. Вони впровадять у господарствах сучасні екологічно стійкі практики, включаючи лабораторні аналізи молока та надійну систему управління фермою. Дані, зібрані та проаналізовані у рамках цієї системи, дозволять молочному фермеру визначити, які саме ділянки господарювання потребують покращення щодо комфорту молочного стада та продуктивності у виробництві молока.

Молочні кооперативи, які підтримуються проектом, будуть тісно співпрацювати з місцевою владою, щоб мати вплив на розподіл ресурсів з державного бюджету і визначати політику в молочному секторі.

Проект супроводжуватиме фермерок та фермерів, кооперативних лідерів та лідерок в удосконаленні їхніх навичок з бізнес менеджменту та кооперативного життя. Проведені тренінги дозволять приймати виважені рішення, які впливають на прибутковість та стійкість їхнього бізнесу. Підтримка господарств, очолюваних жінками, є основною метою діяльності проекту, та буде спрямована на інтенсивне підвищення їхніх навичок та професійного рівня.

project_4

 

Досягнення проекту «Покращення конкурентоспроможності молочного сектору в Україні» (2008-2014)

  • Розвинуто мережу 20 сільськогосподарських кооперативів та 2 регіональних кооперативних об’єднань, на базі яких створено понад 20 молокоприймальних пунктів.
  • У Львівській та Дніпропетровській областях професійні консультації регулярно отримували понад  3300 виробників молока.
  • 13 жінок-підприємиць отримали банківські позики для будівництва нових тваринницьких приміщень і покращення виробництва молока.
  • Використано близько 20,000 доз сперми високоякісних бугаїв-плідників голштинської та джерсейської порід.
  • Запущено в експлуатацію демонстраційне господарство зі стадом 60 голів голштинської породи у селі Олександрівка Дніпропетровської області.

 

Ключові очікувані результати проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні» (2014-2021)

impact-analysis_presentation_ukr

ƒ5000 малих та середніх молочних фермерів і фермерок стануть членами кооперативів і будуть продавати своє молоко гуртом шляхом угод, які колективно обумовлюються з переробниками.

24 прибуткові кооперативи засвоїли нові практики з бізнес менеджменту та впровадили демократичні та гендерно-чутливі моделі управління у кооперативах.

ƒ100 ферм, очолюваних жінками, отримали доступ до банківського фінансування, збудували нові тваринницькі приміщення та подвоїли розмір свого стада.

2 регіональні об’єднання сільськогосподарських кооперативів виробляють високоякісні фуражі на 400 гектарах щорічно та забезпечують їх дистрибуцію для молочних виробників.

ƒОрганізовано 2 лабораторії, які забезпечують аналіз компонентів молока.

Персонал 2 дорадчих служб пройшов вишкіл в питаннях сучасних практик роботи на молочній фермі та надає щомісячні консультації молочним виробникам в рамках Системи управління фермою.