Сільськогосподарська консультаційна служба

Дослідження серед студентів аграрних університетів

16.11.2017

У листопаді на базі факультету менеджменту та маркетингу Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету (ДДАЕУ) та факультету аграрного менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБіП) дослідницями Дніпропетровської Сільськогосподарської дорадчої служби при сприянні деканів факультетів було проведено опитування студентів  в рамках Канадського кооперативного зернового проекту, що сприяє підтримці розвитку кооперативного руху України.

Протягом останніх восьми років Канадський проект розвитку молочного бізнесу та, з 2013 року, Кооперативний зерновий проект розробив низку навчальних курсів, тренінгів та інших заходів для підтримки створення та розвитку кооперативів в Україні. Також протягом останніх чотирьох років у двох українських університетах – ДДАЕУ і НУБіП – було розроблено та впроваджено низку заходів (курси, програми, навчальні тури та дискусії) для сприяння розвитку кооперативного руху. На магістратурі за освітньою програмою «Менеджмент організацій і адміністрування» можна здобути спеціалізацію Менеджмент кооперативних організацій.

Метою цього дослідження є оцінка впливу подібних заходів для студентів. Результати дослідження сприятимуть кращому розумінню того, як спеціальні навчальні заходи можуть сприяти розвитку успішних менеджерів для кооперативів, збільшувати конкурентоздатність випускників на ринку працевлаштування та підприємництва.

Market-Research-750x442

В процесі проведення дослідження студенти були поділені на фокус-групи і висловлювали свої думки щодо наступних питань:

  1. Вплив нових курсів та програм університетів на рівень розуміння студентами суті кооперативного руху;
  2. Їх бажання працювати в цьому секторі.

Загалом було опитано шість фокус-груп в двох університетах. Практична цінність дослідження полягає в тому, щоб краще зрозуміти вплив курсів, навчальних поїздок на сприйняття студентами явища кооперативів, інтересу до їхньої роботи або початку діяльності кооперативів.

В результаті проведеного опитування в групах магістрів та бакалаврів виявилось, що абсолютна більшість студентів (близько 80%) виявили зацікавленість та бажання в перспективі спробувати власні сили у створенні або в роботі кооперативів.

Також окремо студенти відмітили, що найбільше із запропонованих заходів їм сподобались екскурсійні поїздки за підтримки Кооперативної академії (підрозділу Сільськогосподарської консультаційної служби) в діючі кооперативи, де вони мали змогу на власні очі побачити процеси переробки та зберігання продукції.

viber image1 viber image